Powitanie
O nas
Nasza oferta
Historia
Galeria zdjęć
Dyskografia
Muzyka demo
Film demo
Dla dzieci
Dla młodzieży
Księga gości
Technika
Kontakt
Historia

[Rozmiar: 16959 bajtów] Gra na bębnach i wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, to wielka życiowa pasja artystyczna, perkusisty Wiesława Miadziółko.

Ten znakomity muzyk, urodzony w Siedlcach z wykształcenia jest muzykiem i pedagogiem. Menedżer i założyciel kilku grup muzycznych. Już od dziecka uczył się gry na perkusji, słuchając płyt gramofonowych ojca Józefa Miadziółko, który w latach 50. i 60. grał na perkusji w siedleckim zespole Echo Jazz Band.

W latach 60. i 70. duży wpływ na rozwój muzyczny Wiesława mieli tacy wspaniali muzycy jak: Wojciech Ciekot, Wojciech Twarowski, Wojciech Głuchowski, Gerard Osiecki, Urszula i Adam Chruściel, Zbigniew Suchwałko, Janusz Dudewicz, Janusz Smyk, dyrektor Konstanty Domagała i wspaniałe grono pedagogów, Szkoły Muzycznej w Siedlcach.

Dyplom Szkoły Muzycznej drugiego stopnia, Wiesław Miadziółko otrzymał w klasie perkusji u profesora Huberta Rutkowskiego w Płocku. Jako muzyk perkusista, grał na najważniejszych scenach w Polsce m.in. z takimi zespołami i orkiestrami jak: Jazz-rockowa grupa PASSION, grupa jazzowa LOFT, grupa rockowa NOSFERATU, Płocka Orkiestra Kameralna. W cyrkach: WARSZAWA, WISŁA i STELLA NOVA. Z big-bandem KONIN pierwszy raz wystąpił w Telewizji Polskiej w 1977 r.

W późniejszych latach działalności artystycznej była Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana - oraz Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu pod dyrekcją Zbigniewa Górnego - duże festiwale : Wiesław powrócił do Siedlec w 1984 r. Przez kolejne trzy lata był nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych.

W latach 1984-91 prowadził, założoną przez siebie, grupę muzyczną LIMES BAND. W początkowym okresie działalności zespół grał przy Studenckim Ośrodku Kultury LIMES, następnie w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Przez 7 lat grupa LIMES BAND grała na licznych festiwalach i koncertach. W latach 1984-88, Wiesław z Wojciechem Głuchowskim, bliskim przyjacielem i muzykiem (obecnie mieszkającym w Winnipeg w Kanadzie) grali audycje edukacyjne i koncerty w placówkach oświatowych, wówczas jeszcze wtedy pod patronatem firm państwowych.

Obecnie Wiesław Miadziółko kieruje swoją Muzyczną Agencją Artystyczną LIMBOS. Już od 23 lat (od 1984 r.) prowadzi programy dla dzieci i młodzieży oraz koncerty dla dorosłych na terenie województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego.

---

Gitarzysta, pianista, aranżer, kompozytor i nauczyciel muzyki, Piotr Franczuk - uczył się gry na fortepianie w siedleckiej Szkole Muzycznej, u znanej legendarnej profesor Stefanii Jędrychowskiej. Piotr wywodzi się z rodziny o dużych tradycjach muzycznych. Mama Piotra, Janina, ukończyła Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu u profesora Konstantego Domagały. Tata Piotra, Roman, był członkiem siedleckiej folklorystycznej formacji "Podlasie". Jako solista piosenkarz, na scenie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze w 1972 r. znalazł się w gronie laureatów, zdobywając Grand Prix i nagrodę publiczności. Osiągnięcia te, uwiecznione są w Leksykonie Polskiej Muzyki Rozrywkowej, Ryszarda Wolańskiego.

Żona Piotra, Marta - pedagog, nauczyciel i muzyk. W czasach studenckich zajmowała się nie tylko śpiewaniem, była również współzałożycielem zespół Macieja Turkowskiego - Macjama. Syn Piotra, Michał uczy się gry na fortepianie w Szkole Muzycznej w Siedlcach. Piotr Franczuk, rasowy bluesman oraz rockman z krwi i kości, współtworzył i grał w wielu zespołach muzycznych. Z powodzeniem i wielką pasją Piotr gra utwory klasyczne z muzyki dawnej, które zawsze grupa LIMBOS prezentuje w swoich programach. Piotr Franczuk od 1996 roku gra w grupie muzycznej LIMBOS.

Grzegorz Matwiejczyk - akordeonista, pianista i aranżer, w naszym zespole gra na instrumentach klawiszowych. Tradycje muzyczne w jego rodzinie sięgają wielu pokoleń i są kontynuowane – córka jest absolwentką Szkoły Muzycznej w klasie fortepianiu.
Grzegorz Matwiejczyk ukończył Szkołę Muzyczną w klasie akordeonu. Gra na wielu instrumentach, był współzałożycielem zespołów muzycznych działających na terenie miasta. Od 2001 r. gra w grupie Limbos, gdzie z zaangażowaniem i pasją współtworzy brzmienie każdego koncertu.

Leszek Kowalik - wokalista, gitarzysta, muzyk rockowy, kompozytor i autor tekstów - od 1996 r. współtworzy scenę rockową w Siedlcach. Grał w wielu formacjach, jego macierzysta grupa nazywa się
OUT SIDE z którą odnosi sukcesy na terenie całej Polski. Leszek dobrze czuje się na scenie, jego wokalne interpretacje i cały wizerunek muzyczny bardzo dobrze odbierany jest przez publiczność na koncertach grupy LIMBOS z którą, artysta współpracuje od 2004 r.
MUZYKA: Teraz słuchasz
gra LIMBOS
Kompozycja:
Piotr Franczuk i G.M. Limbos "Piątawka"
Biuro koncertowe: tel. 0 602 50 57 20
koncerty@limbos.pl